
Sienimursu kirjoitti:Mondial Roll Over https://youtu.be/Kl5nlQE-R7k
Moser Maverick https://youtu.be/ubvftxfvF_4
Zamperla Backflash https://youtu.be/8wHnzuWxkak
Esimerkkejä toki muitakin löytyy. Eli heittää silmukoita kuten Kieputin mutta varret voivat myös liikkua eri suuntiin kuten Särkän Hurricanessa. Itse ehkä lempparini noista on Mondialin versio, Moserin ja Zamperlan versiot pysähtelevät silloin tällöin vähän kökösti ja tuo Zamperlan ei oikein vedä kunnon silmukkaa.
Toki minua ei haittaisi vaikka tilalle tulisi ihan vaan HUSSilta uusi Top Spin joko suspended tai classic mutta en usko että tuo on yleisön kannalta mitenkään järkevää enkä usko että sitä tehtäisiin muistakan syistä. Just saying vaan
Muistelen tässä kun 2017 uutuudesta oli puhetta ja elättelin toivetta että jos tulisi Technical Parkin moondance/heavyrotation ja sanoin etten usko ja sitten rakennusluvista selvisikin että sieltähän se toiveeni toteutuiEli kenties Roll Over nähdään
Zorlim kirjoitti:Linnanmäki tiedottaa somessa, Kieputtimen kieputukset ovat ennakoitua aikaisemmin ohi, sillä huvilaite vaatisi varaosan, jonka toimitusaika on niin pitkä, ettei se valitettavasti ehdi puistoon ennen huvikauden päättymistä. Alkavan hupiviikonlopun 8.–9.10. sekä Valokarnevaalin ajaksi (13.–23.10.) Kieputtimen tunnelmalliset valot kytketään päälle ja valojen loisteessa pääsee vielä muistelemaan nostalgisia kieppumishetkiä. Huvittelijat voivat huvilaitetta heipatessaan osallistua arvontaan ja arvailla, minkälainen huvilaite Kieputtimen tilalle on tulossa huvikaudelle 2024.
Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Ei rekisteröityneitä käyttäjiä ja 4 vierailijaa